Novosti

Gacko RD „Swisslion“ pružilo jak otpor Mladosti

Zagrebačka Mladost ostvarila je važnu pobjedu protiv Ženskog odbojkaškog kluba Gacko „RD Swisslion“ u prvom susretu kvalifikacija za Ligu šampiona, savladavši ih rezultatom 3:1. Utakmica, koja je odigrana u Turističkom kompleksu „Grad Sunca“ u Trebinju, donijela je vrhunsku odbojku, u kojoj se šampion BiH i pored poraza predstavio u odličnom svjetlu.

Ekipa iz Gacka odlično je otvorila meč, dominirajući u prvom setu koji su osvojili rezultatom 25:19. Ipak, igračice Mladosti su u nastavku utakmice pokazale zašto su prvakinje svoje zemlje. U dva uzastopna seta, kroz veoma izjednačenu borbu, uspjele su da preokrenu rezultat i slavile sa 25:22 u oba seta, prešavši tako u vođstvo od 2:1.

Posljednji, četvrti set, donio je pad u igri šampionki BiH, što je Mladost iskoristila i obezbijedila pobjedu rezultatom 25:17.

Iako su poražene, odbojkašice Gacka pokazale su da mogu ravnopravno parirati ekipi Mladosti, a rezultat revanša u Zagrebu za sedam dana odlučiće koja će ekipa izboriti plasman u Ligu šampiona.